Shqiptarët në çerekfinalen e Botërorit, Doskja dhe Hadribeaj synojnë medaljen e artë

0
1150

 

Vazhdon suksesi i sportistëve shqiptarë në Kampionatin Botëror të MMA në Bahrein. Të dy sportistët e vendit tonë kalojnë në turin tjetër, duke fituar ndeshjet e tyre në raundin e dytë.

Pas Florian Doskës, që arriti të kualifikohej në çerekfinale pasi mposhti anglezin Ben Miles, një tjetër sportist shqiptar arrin të shkojë më tej.

Bëhet fjalë për Ermal Hadribeaj, i cili ka arritur të fitojë në raundin e dytë me “KO”, duke u kualifikuar në çerekfinale. Hadribeaj mposhti me KO kundërshtarin nga Bahrein, Nayef Fikey, duke vazhduar rrugën drejt finales së madhe.

Kujtojmë që në Bahrein po zhvillohet Kampionati Botëror i MMA-së, në të cilin merr pjesë edhe Shqipëria. Në këtë Kampionat Botëror marrin pjesë 400 sportistë nga i gjithë rruzulli.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here