Tare: Italia nuk u beson të rinjve / Lazios i duhet një mbrojtës.

0
892

“Duhet të bëjmë një goditje në mbrojtje. Kemi pak mangësi në këtë repart, kështu që do të ndërhyjmë. A e kemi pikasur atë që do të afrojmë? Do të thosha po.”

Nërkohë, Tare u pyet edhe mbi situatën në kombëtaren italiane, ku pranoi së është një moment i veshtirë por futbolli i ka të tilla ngjarje.

“Në vitet ’90, kur unë luaja në Gjermani, ishin të njëjtat probleme dhe Gjermanisë iu desh të bënte revolucion. Duhet besuar te një grup i ri për kualifikueset e Europianit”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here