Lajmi i fundit: Arrest me burg per “Taten” dhe te gjithe te perfshiret ne rrjetin e prostitucionit

0
6097

Të arrestuarit në kuadër të operacionit “Balerina” në Shkodër kanë dalë këtë paradite për masë sigurie para gjykatës.

Ne perfundim, togat e zeza vendosen masen e sigurise arrest me burg per te gjithe ndersa hetimet pritet te vijojne serish. Masa e sigurise u dha pas nje seance maratone prej 4 oresh. I fundit u njoh me masen drejtuesi i  grupit Frederik Tota.

Gjyqi u zhvillua me dyer te mbyllura dhe mesohet se  nje pjese e te ndaluarve kane mohuar akuzat e ngritura ndaj tyre per ushtrim prostitucioni

Prokuroria ka deklaruar se disponon pergjime dhe kerkesen per arrest me burg e ka mbeshtetur bazuar ne hetimet proaktive disa mujore ku te akuzuarir mbaheshin nen vezhgim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here