Dënimi i Mlladiç, Bushati: Çlirim për nënat e 8 mijë burrave

0
748

Gjykata e Hagës ka dënuar Ratko Mlladiç me burgim të përjetshëm për gjenocid dhe një reagim ka patur edhe nga ministri i Jashtë Ditmir Bushati, i cili shkruan në Facebook se ky dënim është një çlirim për  nënat, gratë, motrat dhe bijat e 8 mijë burrave.

“U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend”, shkruan ministri Bushati.

Statusi i Ditmir Bushatit

Vendimi i Hagës për nënat, gratë, motrat dhe bijat e 8 mijë burrave. U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend. Ky është një “çlirim”, sado i vogël krahasuar me dhimbjen e shkaktuar në Srebrenicë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here