Meta dhe Lu shkembejne batuta gjate promovimit te librit: “Une i vogel pilot enderroja”

0
1003

 Mësohet që gjatë promovimit të librit të Dr.Valbona Zeneli, Presideni Meta ka shkëmbyer  batuta me ambasadorin Lu.

 

 

Sipas të pranishmëve që ishin në këtë aktivitet mësohet që Presidenti Meta i ka thënë Ambasadorit Lu: “Unë i vogël  pilot ëndërroja”.

Kjo deklaratë e Metës erdhi pas postimit të Ambasadës Amerikane në Facebook, ku gjatë një bashkëbisedimi me nxënës të shkollës fillore Turgut Ozal, ambasadori Donald Lu u tha të vegjëlve se në moshën e  tyre ëndërronte të bëhej astronaut.

“Kur isha në moshën tuaj, unë doja të bëhesha astronaut. Kjo ishte ëndrra ime “, zbuloi gjatë bisedës për programin “Meet America” ku dhe pyeti nxënësit e pranishëm se çfarë donin të bëheshin kur të rriteshin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here