Thursday, March 30, 2023
Home Kronika Grupi italo-shqiptar i kokainës, shkon në 12 numri i të arrestuarve

Grupi italo-shqiptar i kokainës, shkon në 12 numri i të arrestuarve

0
737

 

Policia e Shtetit informon se në bashkëpunim me policinë italiane nëpërmjet  Zyrave Ndërlidhëse në Tiranë e Bari si dhe me Kompaninë  e Karabinierisë së Roma Centro, kanë vijuar arrestimet duke bërë të mundur kapjen e një tjetër të kërkuari ndërkombëtarisht në kuadër të operacionit antidrogë  të koduar “NADIR”. I arrestuari është shtetasi shqiptar Nikolla SH. 40 vjeç.

Kujtojmë që po në kuadër të këtij operacioni të përbashkët policor d më 15 shkurt u bë e mundur të arrestohen 11 persona 3 nga të cilët në arrest shtëpie në Itali dhe një tjetër i arrestuar në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here