Monday, March 27, 2023
Home Politikë Plotfuqishmëria për negociatat me Greqinë, Meta letër Ramës dhe Bushatit

Plotfuqishmëria për negociatat me Greqinë, Meta letër Ramës dhe Bushatit

0
559

 

Presidenti Ilir Meta pritet t’i kërkojë Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme plotësimin e të dhënave në kërkesën për plotfuqishmërinë në bisedimet me Greqinë.

Pas kthimit nga Kosova, kreu i shtetit shqiptar i është drejtuar sot me një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit Ditmir Bushati për të vijuar me procedurat e kërkuara.

Letra do të bëhet publike edhe në faqen zyrtare të Presidencës, ndersa ne oren 13:00 Meta do te kete nje konference per shtyp.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here