Xhafaj mberrin ne zyren e Rames…

0
545

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka mbërritur pak çaste më parë në ambientet e Kryeministrisë.

Vizita e papritur e Xhafajt në Kryeministri vjen pas protestës së dhunshme mëngjesin e sotmëm në Rrugën e Kombit, ku qindra qytetarë u përleshën me policinë dhe shkatërruan sportelet e tarifimit të kësaj rruge.

Kujtojmë se si kryeministri Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kanë reaguar ashpër ndaj akteve të dhunës në protestën e sotme duke paralajmëruar arrestime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here