Nis vettingu edhe për prokurorët

0
569

Pas tre gjyqtarëve Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvendoset në radhet e prokurorëve . KPK do të kalojë në ‘sitën’ e vettingut prokuroren e Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani.

Seanca e KPK për Nikëhasanin do të zhvillohet më datë 17 prill 2018.

Ndërkohë që në 13 prill pritet vendimi për gjyqtarin e Apelit Durrës Besim Trezhnjeva.

Më herët KPK vendosi t’ë largojë nga sistemi  gjyqtarit Fatos Lulos dhe të konfirmoj vijim në detyrë të gjyqtares  Vitore Tusha.

Nderkohe kokp ka vendosur tw ndwrpresw vettingun per  prokurorin e Beratit Ermir Beta pas dorheqes se tij nga sistemi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here