Rama paralajmeron bizneset:“Mateni mirë veten”

0
464

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar bizneset se gjatë sezonit turistik nëse nuk presin kuponin tatimor.

“Mateni mirë veten”, tha Rama gjatë një takimi me kryebashkiakët, “Pasi mbyllja e lokalit një muaj është humbje më e madhe”.

“Mateni mirë veten para se të shisni pa kupon, sepse mbyllja e lokalit për një muaj është një humbje shumë më e madhe sesa aq sa mundoheni t’ja hidhni shtetit. Dhe mos harroni që taksa e biznesit të vogël deri në 5 milion është zero”, u shpreh Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here