Një ngjarje e rëndë është regjistruar në burgun e Avellinos në Itali, ku dy grupe të burgosurisht shqiptarë dhe italianë janë përplasur me njëri-tjetrit, duke lënë të plagosur rëndë njërin prej tyre.

Sipas mediave vendase, sherri ka ndodhur në burgun e ‘Sant’Angelo dei Lombardi’, ndërsa nuk janë bërë të ditur ende emrat e të përfshirëve në sherr.

Policia ka bërë të mundur shuarjen e përplasjeve, ndërsa nuk dihet ende nëse i plagosuri është shqiptar apo jo.

LEAVE A REPLY