Vlahutin i dorëzon Kryemadhit raportin e KE për Shqipërinë: Tashmë përgjegjësitë janë më të mëdha…

0
575

 

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin është takuar sot me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi.

Vlahutin i ka dorëzuar Kryemadhit Progres-Raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë.

Në këtë takim, kryetarja e LSI-së, Kryemadhi shoqërohej dhe nga ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së Klajda Gjosha. kryemadhi gjatë ditës së sotme u takua dhe me shefen e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Në një reagim në Twitter, Kryemadhi theksoi se: Kemi marrë një lajm të madh për integrimin, por tashmë përgjegjësitë janë më të mëdha se më përpara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here