Pas ‘luftës’ me miell e vezë, sot në Kuvend ligji i debatueshëm për Prokurorinë, kërkohen 3/5 e votave

0
627

Sot në Kuvendin e Shqipërisë do të kalojë për votim, ligji i debatueshëm për organizimin e Prokurorisë, i cili kërkon votim të 3/5 të anëtarëve të Kuvendin.

Seanca e sotme e Kuvendit vjen pas një seance të fortë përplasjesh që ndodhën javën e kaluar midis qeverisë dhe opozitës; opozita kërkoi përjashtimin nga seanca të kryeministrit Edi Rama për fjalorin e tij vulgar me fyerje ndaj qytetarëve, të cilët i krahasoi me organin gjenital. Pasi Rama nuk doli nga salla, opozita nuk e liroi foltoren e Kuvendit dhe e sulmoi me miell e vezë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here