Seanca për 11 kuksianët e arrestuar, mbërrijnë familjarët dhe deputetet e PD në Shkodër: Kërkojmë lirimin e tyre….

0
531

Vetem pak minuta kane mbetur nga nisja e seances gjyqesore ne Gjykaten e Apelit te Shkodres, per 11 kuksianet e arrestuar. Forca te shumta policie jane vendosur ne hyrje te gjykates per te siguruar rendin dhe qetesine publike.

Ne kete seance gjyqesore ane mberritur familjare dhe qytetare te tjere nga Kukesi te cilet kerkojne lirimin e familjareve te tyre, pasi jane arrestuar ne menyre te padrejte.

Ashtu siç kishte paralajmeruar, ne Gjykaten e Apelit te Shkodres kane mberritur edhe deputetet e PD, te cilet kerkojne lirimin e 11 kuksianeve dhe te mos mbahen ne burg per arsye politike, ndersa kane kerkuar edhe mbeshtetjen e te gjithe qytetareve te tjere te Shkodres, per kete seance gjyqesore ku pritet edhe lirimi i 11 kuksianeve..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here