Deputeti i LSI: Rama grabitqar, shkatërron biznesin e vogël për hesap të oligarkëve

0
546

 

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas takimi me përfaqësues të biznesit të vogël. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti Vasili thotë se kreu i qeverisë po shkatërron biznesin e vogël për hesap të oligarkëve.

POSTIMI I PLOTE
Kryeministri genjeshtar, vjedh dhe shkaterron biznesin i vogel per hesap te oligarkeve.

Bisnesi i vogel ka 100% te drejte qe eshte kunder TVSH.
Kete te drejte bisnesit te vogel ja ka dhene edhe FMN edhe Banka Boterore.

Kryeministri shume grabitqar, por edhe shume injorant, eshte edhe kunder FMN edhe kunder Bankes Boterore boll qe te shkaterroje bisnesin e vogel qe punen e mundin e ketij te fundit ta gllaberojne oligarket.

Kryeministri eshte kundra bisnesit te vogel me qellimin qe ai te falimentoje dhe mijëra njerez te tjere te ikin nga Shqiperia dhe ky te realizoje strategjine e zbrazjes se Shqiperise nga shqiptaret.

Mos e besoni kurre kryeministrin ai e urren kete vend ai mezi pret tu rrembeje edhe leket e fundit dhe te ike pastaj nga Shqiperia.
Shqiptaret jane pa drejtim ##.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here