Zhvillime në dosjen ‘Tahiri’, ja çfarë ka ndodhur te Krimet e Rënda

0
482

Prokuroria e Krimeve të Rënda vazhdon hetimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në lidhje me trafikun e drogës dhe përfshirjen e tij në organizatën kriminale të ‘Habilajve’.

Burime nga prokuroria e Krimeve të Rënda kanë bërë të ditur sot se në lidhje me dosjen ‘Tahiri’, so është marrë në pyetje truproja i ish-ministrit të Brendshëm.

Truproja është thirrur me kërkesë të prokurorit Dritan Prençi.

Po ashtu në pyetje janë marrë dhe dy efektivë të Policisë së Vlorës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here