Eugent Bushpepa mahnit me performancën e tij ne provat e Eurovizion

0
708

Eugent Bushpepa vijon të mahnisë mediat e huaja me performancën e tij gjatë provave në ECS2018 në Lisbon.

 

 

Ditën e sotme është zhvilluar prova e dytë e këngëtarit, i cili sërish është vlerësuar prej zërit unik me notat e larta, duke u pritur me ovacione dhe duartrokitje të mëdha. Eugent Bushpepa i dhuron pritshmëritë më të larta përfaqësimit shqiptar në këtë kompeticion muzikor.

1

Përpos zhvillimit të provave të këngëtarëve përfaqësues nga shtete të ndryshme të Europës, gjatë këtyre ditëve janë zhvilluar edhe takime mes konkurentëve shqiptar, duke kujtuar se në këtë edicion të Eurosongut marrin pjesë tri këngëtarë shqiptarë, përkatësisht Eugent Bushpepa me këngën “Mall” për Shqipërinë, Eleni Foureira me këngën “Fuego” për Qipron, dhe Ermal Meta me këngën “Non Mi Avete Fatto Niente” përfaqësues i Italisë.

2

Kujtojmë se Shqipëria konkuron në gjysmëfinalen e parë, të martën më 08 maj dhe kendon e treta në renditje. Në gjysmëfinalen e parë konkurojnë 19 shtete dhe vetëm 5 prej tyre do të këndojnë këngën në gjuhën e vendit të vet, midis të cilave edhe Shqipëria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here