Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Greqi, 12 të arrestuar, 5 janë shqiptarë

0
613

Policia greke ka ndërmarrë një operacion në Janinë, Rodho dhe Athine për të ekzekutuar 19 urdhër-arreste të lëshuara nga prokuroria për një grup të trafikut të marijuanes dhe kokainës.

 

 

Në pranga kanë përfunduar 12 grekë mes të cilëve 5 shqiptarë, 1 moldave dhe 1 shtetase rumune, por identiteti i tyre nuk bëhet i ditur.

Operacioni i policisë greke vijon për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here