Monday, May 20, 2024
Home Kulturë Nexhmije Pagarusha dekorohet nga Presidenti Trump

Nexhmije Pagarusha dekorohet nga Presidenti Trump

0
765

“Mbretëresha” e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha sot fesatn 85-vjetorin e lindjes. Me këtë rast presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj medalje Mirënjohjeje.

Lajmin e ka bërë të ditur “Unioni i Gazetarëve Shqipëtarë” në Facebook.

Madje, Unioni për këtë ka mbajtur edhe një takim, ku ishte i pranishëm edhe Presidenti Ilir Meta, ministra nga Shqipëria dhe Kosova dhe akademike të njohur.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here