Shqiptari i kërkuar në Greqi arrestohet në Itali

0
613

Mediat lokale italiane të rajonit të Puglias informojnë se policia kufitare italiane ka arrestuar në portin e Barit një shtetas shqiptar i kërkuar nga autoritetet e drejtësisë greke.

I arrestuari shqiptar quhet Roland Kakuli 37 vjec, prej 1 viti i shpallur në kërkim nga autoritetet greke me akuzën e pjesëmarrrjes në organizim kriminal për trafik ilegal armësh dhe për kultivim lëndësh narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here