Friday, April 19, 2024
Home Politikë Aleanca me PD me LSI, Berisha: E mbështes, jetike kundër Edi Ramës

Aleanca me PD me LSI, Berisha: E mbështes, jetike kundër Edi Ramës

0
452

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “360 Gradë”, thotë se mbështes aleancën midis Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Berisha: Unë mendoj se aleanca dhe bashkëpunimi opozitar është jetik në betejën kundër kësaj të keqeje dhe rrezikut të madh kombëtar që është Edi Rama. Unë shoh që kjo aleancë po konsolidohet. E kam mbështetur dhe e mbështes publikisht. Ka qenë në tetor ku opozita u bashkua dhe shpalli një platformë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here