Saturday, April 13, 2024
Home Kronika Vritet 22 vjeçari shqiptar ne Itali, arrestohet autori…

Vritet 22 vjeçari shqiptar ne Itali, arrestohet autori…

0
967

Një i ri shqiptar është vrarë nga një shtetas italian mbrëmjen e djeshme në provincën e Sienës në Itali.

Mësohet se autori, një shtetas italian i moshës 44 vjeçare është arrestuar.

Momentalisht nuk dihet identiteti por vetëm mosha e viktimës 22 vjeç.

Vrasja e të riut shqiptar ndodhi në mesnatë mes të mërkurës dhe të enjtes (10 maj).

Nuk dihet motivi i krimit por nga informacionet e para mësohet se menjëherë pasi ka qëlluar autori është larguar në këmbë.

Tre orë më pas autori është arrestuar në një pyll, shkruan corriere.it.

Nuk është e qartë nëse në momentin e arrestimit 44 vjeçari kishte me vete dhe armën e krimit, pistoletë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here