Paloka: Edvin, ti me “xhevahirët” e tu punoni natë dhe ditë kundër Shqipërisë

0
645

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, u është përgjigjur akuzave të kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në fb, Paloka thotë se Rama sa më shumë përpiqet të mbrojë Ministrin Xhafaj aq më shumë zhytet në llumin e tij të krimit.

Në fund, Paloka përsërit ftesën për protestë me 26 maj.

Paloka: E nxorri koken fare pak nga llumi , sa per te treguar se po kapen fundin.

Sa me shume perpiqet dhe i mbron aq me shume zhytet ne llumin e tij te krimit, aq me i pashprese behet.

Dje , pasi mashtroi prape mbi ekspertizen per pergjimin qe paskesh bere vete, nuk gjente dot deren per te dale nga salla e konferences me gazetaret. Sot u perdrodh prape e deklaroi se po pret ekspertizen e prokurorise se tij.

Mblodhi llumin e krimit e droges dhe ja paraqiti shqiptareve si xhevahire duke i bere kryetare bashkie, deputete e ministra…

Edvin , je ti qe me “xhevahiret”e tu, nga Elvis Roshi tek Sajmir Tahiri e Fatmir e Agron Xhafa duke punuar per pushtetin dhe pasurine tuaj, punoni dite e nate kunder Shqipërise e shqiptareve .

Me 26 maj shqiptaret jane thirrur qe te pastrojne llumin tend Edvin. Priti tek dera…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here