Grabitja e prokurorisë, arrest me burg për 3 të arrestuarit, ja prova

0
800

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë me burg për 3 të arrestuarit për grabitjen e Prokurorisë së Durrësit.

Në seancën e zhvilluar sot, gjykata vendosi që Artur Isa, Besnik Bushi dhe Niaz Lena të qëndrojnë në burg.

Prokuroria paraqiti në gjykatë prova shkencore për të bazuar kërkesën e saj për arrestimin e 3 personave. Sipas organit të akuzës, përmes provave provohet se grabitja është kryer nga 3 të arrestuarit.

Prokuroria thotë se autoret kanë lënë gjurmë daktiloskopike në ambjentet e brendshme të institucionit gjatë vjedhjes.

Gjurmët e gishtërinjve janë gjetur edhe mbi serverin qendror dhe atë të kamerave të sigurisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here