E shtunë me temperatura të larta deri në 30°C

0
614

Edhe të shtunën priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, kryesisht gjatë pjesës së dytë të ditës. Në zona shum? të kufizuara mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në zonat kodrinore-malore dhe ato pranë tyre.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 27 °C
në vendet e ulëta: 19 / 30 °C
në vendet malore: 14 / 23 °C

Era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë orëve të pasdites.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here