Monday, June 17, 2024
Home Politikë PD kërkon Ramën e Xhafajn në Kuvend, Basha-Ruçit: Pezullo seancën

PD kërkon Ramën e Xhafajn në Kuvend, Basha-Ruçit: Pezullo seancën

0
744

Kuvendi ka nisur me tensione mes opozitës dhe mazhorancës. PD ka kërkuar që në seancë të jetë i pranishëm kryeministri Rama dhe ministri Xhafaj.

Basha: Në këtë seancë gjeni shprehjen e kapitullimit të qeveisë ku mungojnë Rama dhe Xhafaj. Kërkesa e Spahos është e qartë dhe e kuptueshme për ju si kryetar i Kuvendit. Kjo seancë nuk duhet  të vazhdojë pa praninë e tyrer këtu, në këtë momehnt të rëndësishmë për Shqipërinë.

Nëse kanë vendosur mos vijnë më në këtë sallë, le të largohen përfundimisht.

Këtë shqetësim ia kanë shprehur qartë të martë përfaqësuesit gjermanë në Bundestag. Jam informuar hollësisht për qëndrimet e Gjermanisë, Francës, Hollandes.

Pezullo seancën, thirr këtu Ramën dhe Xhafajn

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here