Java e dyte e qershorit do të jetë një ‘Ferr’, ja sa do të shkojnë temperaturat

0
942

E premtja ka shënuar ditën më të nxehte të Qershorit, ku termometri ka regjistruar 37 gradë në mesditë. Fundjava sjell rënie të temperaturave dhe reshje shiu, por sinoptikanët parashikojnë rikthim të të nxehtit në ditët e fundit të muajit.

Java e parë e Qershorit ka shënuar ditë të nxehta me temperatura përvëluese. Mesditën e të premtes u regjistruan 37 gradë. Për sinoptikanët kjo nuk është një situatë normale, por veçse një episod i të nxehtit që pritet të përsëritet sërish në fund të muajit.

Parashikimet pasin për reshje shiu, që do të përfshijnë vendin gjatë javës që vjen. Ashtu si edhe muaji Maj, Qershori pritet të jetë një muaj më i nxehtë se normalja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here