Sunday, April 14, 2024
Home Politikë “Babalja”, Rama i përgjigjet Bashës: Fli deri pasnesër

“Babalja”, Rama i përgjigjet Bashës: Fli deri pasnesër

0
702
Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë ekskluzive për Anadolu Agency (AA) ka folur në lidhje me marrëdhëniet Shqipëri-Turqi, partneritetin strategjik midis dy vendeve, përpjekjet e përbashkëta për të eliminuar kërcënimin e strukturave të organizatës terroriste FETO në Shqipëri, për çështjet e brendshme dhe rrugëtimin evropian të Shqipërisë, si dhe për zhvillimet në Kosovë dhe rajon. ( Olsi Shehu - Anadolu Agency )

Kryeministri i vendit, Edi Rama i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, për rastin e “Babales”.

Përmes një statusi në rrjetin social “Twitter”, Rama shkruan që të qetësohet lideri i PD-së, pasi shton se askush nuk i ka fajin që ka kthyer Partinë Demokratike si “Kinostudioja”.

Shefi i qeverisë shkon më tej teksa shkruan: “Qetësohu Lulëzim!Mos bëj nevrikun kot xhan se s’ta ka fajin askush që e bëre Shqupin Kinostudio. Tani fli deri pasnesër kur të kem ca të reja për ty e për tërë lehaqeniet e klubeve politike e mediatike, që siç dhunuan 10 ditë rresht një vajzë dhunojnë përditë publikun shqiptar”, -thuhet në reagimin e kryeministrit Rama.

Prokuroria doli në përfundimin se “Babalja” ishte e montuar dhe për këtë ka lëshuar masat përkatëse ndaj aktorëve, të përfshirë në këtë audio-regjistrim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here