Friday, April 12, 2024
Home Kronika Gruaja nga Fushë Kruja: Më dhunuan ish-vjehrri dhe djemtë e tij

Gruaja nga Fushë Kruja: Më dhunuan ish-vjehrri dhe djemtë e tij

0
764

Një grua ka denoncuar në komisariatin e Policisë në Krujë ish-vjehrrin e saj si dhe ish-kunetërit pasi e kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht.

Pas denoncimit policia ka plotësuar kërkesë-padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen M.B., banuese në Fushë Krujë.

Sipas policisë, ish-vjehrri dhe kunetërit, shtetasit I.D., G.D., dhe F.D., vjeç 79, 41 dhe 38, banues në Fushë Krujë, kanë ushtruar dhunë ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here