Wednesday, September 27, 2023
Home Kronika Vrasja e ekstremistit grek, reagon Athina: E papranueshme, Shqipëria të zbardhë ngjarjen

Vrasja e ekstremistit grek, reagon Athina: E papranueshme, Shqipëria të zbardhë ngjarjen

0
659

Ministria e Jashtme në Greqi ka reaguar në lidhje me incidentin në Bularat të Gjirokastrës, ku një shtetas grek u vra gjatë përplasjes me policinë shqiptare.

 “Shprehim keqardhjen për humbjen e jetës së qytetarit grek dhe ngushellime familjes. Gjithësesi është i papranueshëm fakti që operacioni precipitoi me humbjen e një jete njerëzore“, thuhet në reagim.

Ministria thotë gjithashtu se “Presim nga autoritetet shqiptare zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe do të avancojmë në veprimet e nevojshme”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here