Tuesday, September 26, 2023
Home Politikë Berisha publikon shifrat: Sa biznese kanë falimentuar që nga 2014

Berisha publikon shifrat: Sa biznese kanë falimentuar që nga 2014

0
585

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar disa statistika në lidhje me mbylljet e bizneseve që nga viti 2014.

Në një status në Facebook, deputeti demokrat shkruan se vetëm përgjatë këtij viti kanë kaluar në status pasiv 13.015 biznese.

Statusi i plotë

Klime vrastare per bizneset ne Shqiperi!

Nga 1 janar i vitit 2014 deri sot falimentuan:
-72873 biznese dhe mbeten pa pune rreth
-120.000 te punesuar.

Lexoni te dhenat e meposhtme zyrtare qe faktojne klimen vrastare per bizneset ne qeverisjen e korruptuar te Kallam Deshtakut.

1-Gjate periudhes janar – tetor 2018 kane kaluar ne status pasiv plot 13.015 biznese, ose 65 % me shume sesa e njejta periudhe e vitit te kaluar (gjate te ciles kaluan ne status pasiv 7.878 biznese).

2-Gjate muajit tetor 2018 kane kaluar ne status pasiv plot 1.788 biznese, ose 85 % me shume sesa tetor 2017 (gjate te cilit kaluan ne status pasiv 967 biznese).

3-Qe nga 1 janar 2014 e deri me sot kane kaluar ne status pasiv (kane ulur qepenat) plot 72.873 biznese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here