Tuesday, September 26, 2023
Home Politikë Basha: Nuk do të ketë kompromis me organizatën kriminale të Rilindjes, por...

Basha: Nuk do të ketë kompromis me organizatën kriminale të Rilindjes, por zgjidhje politike

0
454

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora News tha se nuk do të ketë kompromis me atë që ai e quan organizata kriminale e Rilindjes por zgjidhje politike.

Pjesë nga debati: 

BashaProtesta PD ka organizuar. Protesta nuk është qëllim në vetvete. Por, zgjidhja politike dhe zgjidhja politike që duam të arrijmë ne nuk është thjesht një kompromis politik me mazhorancën. Por një zgjidhje e vërtetë politike që të diktojë ndarjen një herë e përgjithmonë nga ajo që na ka bërë dele të zezë të Evropës, pa zgjedhje të lira, me drejtësi të paralizuar, me institucione të kapura. Nuk do të ketë kompromis, por do ketë zgjidhje politike. Nuk do të ketë partneritet me të keqen, por zgjidhje politike dhe kjo zgjidhje politike nuk do të jetë organizata kriminale e Rilindjes, por Partia Socialiste, e cila në këtë moment duket si skizofreni. Unë kam besim të madh që ashtu siç janë dëmtuar interesat e shqiptarëve në përgjithësi, janë dëmtuar edhe interesat e socialistëve që nuk përfaqësohen nga kriminelët, trafikantët, nga një kryeministër pa politika ekonomike, nga emigracioni rekord. Po flas për diçka që na bashkon si shqiptar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here