Kokainë e hashash në makinë, pranga shqiptarit

0
532

Një shqiptar është vënë në pranga të policisë italiane pasi në pjesë e motorit të makinës kishte fshehur një sasi droge e llojit marijuanë dhe kokainë.

Pas konstatimit të drogës, autoritetet kryen menjëherë arrestimin e 32-vjeçarit shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Gjatë kontrolleve, autoritetet italiane gjetën të fshehur në pjesën e motorit të makinës 2.5 kg marijuanë, ndërsa në pjesën e sediljeve shqiptari kishte fshehur 70 gram kokainë të pastër. Ai është dërguar në paraburgim dhe në ditët në vijim pritet të jepet vendimi për shqiptarin e arrestuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here