Saturday, August 24, 2019

Video/ Horror në Angli, sulmuesi “merr” dhuratë taka fytyrës

251
0

Momenti tmerri janë regjistruar në ndeshjen e Championship, mes Reading dhe Aston Villës. Protagonist ka mbrojtësi i Aston Villa, Tyrone Mings, që ka dëmtuar keqazi kundërshtarin, Nelson Oliveira.

Në një dyluftim të tyre, sulmuesi Oliveira ka marrë një “kujtim” nga Mings, i cili i ka ngulur takat në fytyrë. Dëmtim që mund t’i kushtojë shtrenjtë sulmuesit, që pas episodit ka udhëtuar drejt spitalit më të afërt për ndihmë më të specializuar.

Ndeshja e zhvilluar në “Stadium Madejski” përfundoi pa gola.

Embedded video

readingfclens@readingfclens

Tyrone Mings’s stamp on Nelson Oliveria (via @10000miles_away)

786 people are talking about this

LEAVE A REPLY