Përmes një postimi të gjatë në facebook, kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili, ka nxjerrë në pah ”përkushtimin” e qeverisë me Arsimin e që vjen fil lpas sulmit të fundit të kreut të qeverisë ndaj pedagogëve. Vasili thotë se Rama urren dijen, si pisanjosi sapunin dhe se kreu i qeverisë po lufton egërsisht me dijen, me Universiterin, me shkencën, me akademinë e Shkencave dhe gjithçka që lidhet me dijen. ”Dija është armiku më i madh i shkollëpakut. Ai e urren dijen ashtu si një njeri i pisët sapunin. Ndaj sulmon egërsisht Universitetin dhe pedagogët në veçanti sepse kompleksi i inferioritetit, që i vjen prej padijes e ka vënë për fundi dhe po ja merr shpirtin”,-thotë Vasili.

Postimi i plotë

Shkollepaku urren dijen ashtu si pisanjosi sapunin !!

Speciet me te egra, qe kane sulmuar universitetin dhe shkencen ne shekuj kane qene obskurantistet dhe injorantet. Te dy keto kategori i ben bashke vetem SHKOLLEPAKESIA. Europa u nda shekuj me pare me dhimbje te medha nga sulmi i shkollepakesise,qe e zhyti ate per vite te tera ne prapambetje dhe zymtesi.

Shqiptareve u ka zene rrugen sot nje SHKOLLEPAK, qe eshte ngulur si damke turpi ne karrigen e kryeministrit. Edhe SHKOLLEPAK edhe MEDIOKER gjer ne dhimbje, ky sharlatan i rishfaqur nga mesjeta dhe i perzjere me revolucionin kulturor proletar famekeq kinez, lufton egersisht me dijen, me universiterin, me shkencen, me akademine e Shkencave e gjithshka qe lidhet me dijen.

Dija eshte armiku me i madh i shkollepakut. Ai e urren dijen ashtu si nje njeri i piset sapunin. Ndaj sulmon egersisht universitetin dhe pedagoget ne vecanti sepse kompleksi i inferioritetit, qe i vjen prej padijes e ka vene per fundi dhe po ja merr shpirtin.

Zhuli i meskinitetit dhe dashuria per britmat provinciale,qe i shprehin dashuri nje idioti kryeminister te paditur,jane ideali i vetem i ketij profani. Ky i perzgjedh me kujdes injorantet qe e degjojne, me qellim qe gjysem truri i tij te duket para tyre i madh ne dimensione sa truri i derrit ndonese mendimet i ka te varfera sa nje derr. Shqiperi e 2019 nuk eshte stalla e derrave Shkollepaket por e njerezve te zgjuar, punetore dhe mendjehapur, qe refuzojne rrepte dhe fort qe te jetojne nen brekushet ereqelbur te Shkollepakesise.

LEAVE A REPLY