Sunday, September 22, 2019

Para shkarkimit, Duka e Panucci takim kokë më kokë deri në orët e para të mëngjesit

138
0

Zbulohen detaje të reja nga momentet decizive të shkarkimit të trajnerit të kombëtares Christiano Panucci.

Kreu i FSHF-së, Armando Duka ka pasur një takim të gjatë kokë më kokë me Panuccin menjëherë pas përfundimit të ndeshjes me Turqinë.

“Mësohet se takimi ka zgjatur deri në orën 03:00 të mëngjesit të sotëm. Ajo që dihet është se Panucci ka prerë biletën për tu kthyer në Itali ndërsa mbeten pikëpyetje lidhur me kontratën financiare mes FSHF-së dhe Panuccit. Nëse kjo ndërprerje është bërë me konsensus apo  Federata do të paguajë Panuccin deri në fund” informojnë gazetarët

Sot paradite FSHF zyrtarizoi largimin e Panuccit.

LEAVE A REPLY