Vllaznia ne basketboll per meshkuj ka arritur te bind fantazistin Johnathan Hudson te nenshkruaj per kuqeblute. Ne kete menyre realizohet nje tjeter afrim shume cilesor dhe i domosdoshem ne pozicionin 1 per realizimin e objektivave te kuqebluve te koshit ne kampionat dhe Balkan League.

Amerikani Hudson ka luajtur sezonin e shkuar ne ligen ProB ne France, duke spikatur me aftesite e tij te shkelqyera. Per trajnerin kuqeblu, Nikolai Gospodinov, i cili sot mbush 43 vjec kjo eshte dhurata me e bukur e presidentit Xhaferi ne plotesimin e deshirave te tij per krijimin e nje ekipi cilesore dhe kompetitiv.

LEAVE A REPLY