Presidenti Meta edhe pse me pushime cdo herë mundohet t’iu bëjë thirrje partive të reflektojnë mbi krizën politike në Shqipëri dhe të ulen në dialog për të gjetur zgjidhjen por që asnjëherë nuk ka marrë përgjigje.

Mëngjesin e sotëm me një foto nga deti presidenti shkruan:

”Mirëmëngjes nga Lalëzi! Edhe pse deti është zgjuar nervoz sot, shpresojmë të reflektojë dhe qetësohet më vonë.”

Një mesazh ky i kodur për kryeministrin Rama që të reflektojë për të nxjerrë Shqipërinë nga kriza politike në të cilën ndodhet.

 

LEAVE A REPLY