Monday, August 3, 2020

S’ka as shi as borë, ja parashikimi i motit për sot

198
0

Edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët, ku gjatë paradites vranësirat kalimtare do të jenë të zhvendosura në zonat malore.

Por sipas Meteoalb, gjatë mesditës dhe në vijim vranësirat e lehta do të shfaqen dhe në zonën e ulët të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2°C në 15°C.

Era do fryjë e lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 ballë.

LEAVE A REPLY