Kryebashkiaku i PS filomhet duke marrë drogë,Xhixho: Shokuese, prokuroria të hetojë!

0
445

 

Nënkryetarja e LSI-s, Erisa Xhixho e ka cilësuar si shokuese videon e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar lëndë narkotike dhe për të reagimi duhet të jetë i menjëhershëm.

Ishte një video shokuese shumë e rëndë për oponion se si një zyrtar i zgjedhur në ambiente publike konsumon kokainë. Të mendosh që është i emëruar, çka do të thotë se PS kishte mundësi të zgjidhte këdo dhe ka zgjedhur një person që del në një video ku konsumon lëndë narkotike. Ky person është vendimarrës dhe do të thote që ka marrë vendime edhe nën efektin e lëndëve narkotike. Reagimi duhet të jetë i menjehershëm. Prokuroria duhet të punojë për zbardhjen. Kushtetuta e shpreh mjaft qartë që kryetarët e qeverive në momentin që shkelin ligjin qeveria mund ti shkarkojë ato. Shih çfarë modeli u japim ne të rinjve dhe qytetarëve shqiptarë. Si mund të futemi ne garë politike me njerëz të futur e lidhjet e tyre me krimin e organizuar”,- shprehet Erisa Xhixho.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here