Friday, April 19, 2024
Home Aktualitet “Zgjidhja e krizës, domosdoshmëri për të frenuar shpopullimin”, Presidenti Meta mesazh forcave...

“Zgjidhja e krizës, domosdoshmëri për të frenuar shpopullimin”, Presidenti Meta mesazh forcave politike: Koha nuk pret!

0
634

Presidenti Ilir Meta deklaron se zgjidhja e krizes politike ne vend eshte domosdoshmeri per te frenuar shpopullimin e Shqiperise.

Permes nje mesazhi ne “Facebook” Meta thekson se te gjitha forcat politike duhet te angazhohen per te motivuar shqiptaret, sidomos te rinjte.

MESAZHI I METES
Të dashur qytetarë,
Zgjidhja e krizës së thellë politike dhe institucionale është domosdoshmëri për të frenuar ritmet dramatike të shpopullimit të vendit.

Ndërsa të gjithë forcat politike duhet të angazhohen me politika konkrete për t’i motivuar shqiptarët e sidomos të rinjtë për të patur mundësi më të mira të punësimit dhe karrierës këtu.
Një vend pa rini, si një shtëpi pa fëmijë!
SHQIPËRIA🇦🇱 meriton një të ardhme të sigurt!
Të bashkohemi kundër shpopullimit!
Koha po rrjedh më shpejtësi dhe nuk kthehet mbrapa.
KOHA NUK PRET!
Ju ftoj të lexoni këtë shkrim të Monitor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here