Friday, February 21, 2020

Dy aksidente në Fushë-Krujë dhe Durrës, një i vdekur dhe një i plagosur, arrestohen drejtuesit e mjeteve

275
0

Policia ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të dy drejtuesve të mjeteve.

Sipas informacioneve është arrestuar shtetasi M.A.,24 vjeç, banues në Fushë-Krujë. Ky shtetas duke drejtuar mjetin tip ‘Benz’ ka aksidentuar me pasojë vdekje në Fushë-Tapizë me datë 12.02.2020, këmbësorin shtetasin H.S.,74 vjeç, banues në Kukës,

Nërkohë është arrestuar edhe shtetasi A.K., 23 vjeç, banues në Shën Vlash, Durrës, pasi duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, ka aksidentuar këmbësorin shtetasin I.Gj.,54 vjeç, banues në Shën Vlash, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEAVE A REPLY