Monday, April 15, 2024
Home Politikë Rama takon Trudeau: Kanadaja e gatshme të marrë pjesë në Konferencën e...

Rama takon Trudeau: Kanadaja e gatshme të marrë pjesë në Konferencën e Donatorëve

0
472

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih të Gjermanisë ku po mer pjesë në punimet e Konferencës së Sigurisë.

Gjatë qëndrimit atje, Rama është takuar me kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Gjatë bisedës është diskutuar edhe për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit si dhe për Konferencën e Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt.

Trudeau i shprehu gatishmërinë e tij Ramës për të marrë pjesë në këtë konferencë, dhe ka shprehu ngushëllimet e tij për fatkeqësinë natyrorë.

Gjithashtu kryeministrat kanë folur për marrëdhient dypalëshe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here