Monday, April 15, 2024
Home Kronika Shqiptarët dhe pakistanezët përleshen me thika në Greqi, ka të plagosur

Shqiptarët dhe pakistanezët përleshen me thika në Greqi, ka të plagosur

0
664

Mediat greke raportojnë për një përleshje mes një grupi pakistanezësh dhe dy shtetasve shqiptare.

Ngjarja ka ndodhur Chania në ishullin e Kretës mbrëmjen e së hënës (17 shkurt), ku refugjatët me kombësi pakistaneze për arsye ende të panjohura u përleshën me thika me dy shtetas shqiptarë.

Si pasojë, njëri nga shqiptarët mbeti i plagosur. Ai u transportua në spital dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Nuk dihen ende arsyet e sherrit mes grupeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here