Djegia e mbeturinave! Golem, rrezikojnë edhe banesat…

0
485

 

 

Djegia e mbeturinave nes mes te dites tashme eshte bere nje fenomen i zakonshem ne akse te ndryshme te qytetit por edhe njesi administrative. Rruget e fshatit Golem paraditen e kesaj te premte kishin kete panorame!

Banoret thone se ne jo pak raste rrezikojne edhe banesat pasi zjarri zgjerohet pergjate ferrave dhe livadheve.Per ta kjo djegie ka edhe doren e institucioneve, vecanerisht ne ato raste kur nuk behet pastrimi.

Tymi i cili clirohet nga djegia e mbetjeve eshte tejet i demshem, por kjo per institucionet duket se nuk ka rendesi, pasi ne te shumten e rasteve institucionet ia vene fajin personave endacak per djegien e mbeturinave pasi sipas tyre ata duan te gjejne skrap apo materiale te ndryshme brenda kazaneve dhe grumbujve te mbeturinave.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here