Fundjava/ Kosova i drejtohet bregdetit shqiptar, fluks automjetesh në Morinë

0
475

 

Mijëra automjete e qytetarë të Kosovës, kanë udhëtuar edhe këtë të shtunë drejt Shqipërisë, duke shënuar një tjetër fluks të lartë automjetesh në pikën kufitare të Morinit.

Ky fluks i lartë vjen si rrjedhojë e kushteve dhe çmimeve të favorshme që ka bregdeti shqiptar, që sipas pushuesve, çdo vit  ka përmirësime.

Por kërkesa mbtetet e njëjtë, heqja e kufirit edhe pse gjatë sezonit pritjet nuk janë të gjata.

Në Morinë është punuar me tetë sportele dhe me procedurë të përshpejtuar për të shmangur radhët e gjata dhe fluksin e lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here