Java nis me diell, temperaturat sot deri në 39 gradë. Njihuni me parashikimin e motit

0
508

Kjo javë nis me diell të nxehtë, me temperatura deri në 39 gradë celcius, por në ditët në vijim i nxehti do të jetë edhe më përvëlues. Kështu nga e mërkura deri të premten temperaturat do të shkojë mbi 41 gradë celcius.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 23ºC në 37°C dhe në zonat bregdetare nga 26°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here