“Të shpëtojmë jetë”, ish-Sekretarja amerikane e Shtetit: I jam mirënjohëse Shqipërisë që po i ofron strehim afganëve

0
919

 

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madaleine Albright i ka shprehur mirënjohjen Shqipërisë për vendimin për të strehuar afganë të rrezikuar nga talebanët.

Albright ka bërë thirrje që të gjithë të përqëndrohen tek shpëtimi i jetëve në Afganistan.

Ajo shpreson që shembullin e Shqipërisë ta ndjekin dhe vende të tjera siç kanë bërë Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

 

 

STATUSI NGA MADALEINE ALBRIGHT

Ne duhet të përqëndrohemi në shpëtimin e jetëve në Afganistan. Ndërsa SHBA po punon për të evakuuar ata që janë në rrezik të veçantë nga talebanët, unë jam mirënjohës ndaj Shqipërisë, Kanadasë, Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut për ofrimin e strehimit aleatëve afganë, grave dhe udhëheqësve të shoqërisë civile. Shpresoj dhe pres që të tjerët të ndjekin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here