Strehimi i afganëve, ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim takon ministren Xhaçka

0
719

Ministrja Xhaçka po pret në takim ambasadoren e SHBA, Kim. Pas takimit mund të ketë një deklaratë për shtyp.

Grupi i parë i afganëve pritet të mbërrijnë sot në Shqipëri.

Bëhet fjalë për përkthyesë dhe bashkëpunëtorë të niveleve të ndryshëm të strukturave amerikane në Afganistan. Ata do të transferohen së bashku me familjet e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here