Thursday, June 20, 2024
Home Politikë Debate në Komisionin e Ligjeve, Halimi-Manjës: Ke sulmuar Prokurorinë

Debate në Komisionin e Ligjeve, Halimi-Manjës: Ke sulmuar Prokurorinë

0
720

 

Debate mes opozitës dhe mazhorancës ka patur edhe në komisionin e Ligjeve.

Deputeti Eduard Halimi, duke iu referuar deklaratës së Ulsi Manjës një ditë më parë, tha se ai është duke sulmuar Prokurorinë.

Halimi: Ju kryetar keni bërë një deklaratë që keni sulmuar prokurorinë, të ndalohet të sulmosh prokurorinë. Si politikan nuk duhet ta bësh, para se të jesh politikan jeni profesionist i ligjit.

Eduard Halimi tha se “Jemi këtu qe te mbështesim institicionet e pavarura që të luftojnë krimin”

Nga ana e tij kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja duke iu drejtuar Halimit i tha: Ti ke qenë në anën e krimit, ti në anën e shtetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here